Puka vald

4.03.16

Puka vald asub Valgamaa põhjaosas. Valla idapiirist läänepiirini – Otepää kõrgustikult Kuutsemäelt Väike-Emajõe ja Võrtsjärve lõunakaldani on ligi 25 kilomeetrit, põhjast lõunasse – Ametmäelt Priipaluni on 17 kilomeetrit.

Valla staatus anti Pukale 13. veebruaril 1992. aastal. Puka vald on moodustunud endistest Aakre ja Kuigatsi valdadest. Naabriteks on Otepää, Palupera,  Põdrala, Helme, Õru ja Sangaste vallad Valgamaal ja Rõngu vald Tartumaal.

Puka valla pindala on 201 km2. Valla elanike arv on ligilähedane 2000-le. Maakonnakeskusesse Valga linna on 37 kilomeetrit, Tartusse 50 km ja Tallinna 230 kilomeetrit.

 

Lipp ja vapp

VAPP

Puka vapil on rohelisel kilbil kuldne otse vaatav sokupea, mida ümbritsevad kolm hõbedast tähtristi. Sokupea tuleneb endise Puka mõisniku Thomas Bock nimest, mis tähendab saksa keeles sokku. Tähtristid tähistavad kolme Puka valla territooriumil paiknevat muinasaegset eestlaste linnamäge. Need on Kuigatsi Linnamägi, Kivivare Linnamägi ja Vooremägi. Samuti viitavad tähtristid valla minevikule, olevikule ja tulevikule, märkides sihikindlust ja lootust. Roheline taust viitab põllumajanduslikule tootmisele, metsade rohkusele ja kaunile loodusele.

LIPP

Valla lipuks on ruudukujuline vapilipp. Kandelipu mõõtmed on 105 x 105 cm.

 

Toimetaja: MARIKA UIBO